Коротко о файле:Курсовой проект. Чертежи, пояснительная записка
Виписуємо з літератури (1) наступні кліматологічні дані місця будівництва:
м. Вінниця:
- температура холодної п'ятиденки tх.5=-21°C,
- середня температура за опалювальний період tо.п.=-1,1°C,
- тривалість опалювального періоду Zо.п.=191 діб.
КГД=3610 градусо-діб.
За кількістю градусо-діб визначаємо температурну зону, тобто
м. Вінниця знаходиться у І температурній зоні.
2.Визначення теплового навантаження на опалення та
на гаряче водопостачання.
Далі приймаємо, з літератури (1) ,нормативні опори таких захищень:
- зовнішньої стіни Rз.с. =2,8 (м *°C)/Вт,
-вікна Rвк. =0.5 (м *°C)/Вт,
-горищного перекриття Rг.п=3,3 (м *°C)/Вт,
-підвального перекриття Rп.п=2.8 (м *°C)/Вт.
Визначаємо коефіцієнти теплопередачі відповідних захищень за формулою :
К=1/R, тоді
Кз.с.=1/ Rз.с.=0,36 Вт/( м *°C),
Квк.=1/ Rвк.=2 Вт/( м*°C),
Кг.п.=1/ Rг.п=0,3 Вт/( м *°C),
Кп.п.=1/ Rп.п=0,36 Вт/( м *°C),
2.1 Визначаємо навантаження на опалення за формулою:
=а* * *( - )+ ;
де а-коефіцієнт, який враховує кліматичні умови, визначається за формулою
а=0,54+22/( - )=0,54+22/(20+21)=1,08
-обєм будинку за зовнішнім обміром , м,визначаємо за формулою
=S*H, у якій S-площа будинку в плані за зовнішнім обміром, м, S=343м,
H-висота будинку,м, по опалювальній частині будинку, Н=12*3,0+0,5=36,5 м
=343*36,5=12526,8 м3
- розрахункова температура внутрішнього повітря в приміщеннях будинку ,приймаємо для житлового будинку 18 °C, (1)
- зовнішня розрахункова температура для проектування системи опалення =-21°C, (1)
- питома опалювальна характеристика будинку ,Вт/( м*°C),розраховуємо за формулою проф. Єрмолаєва :
=1,08*<<Р/ S*( Кз.с+d*( Квк-Кз.с)>+(1/H)*(0,9* Кг.п+0,6* Кп.п),
де Р- периметр будинку за зовнішнім обміром, м,
Р=2*(13,0+26,4)+4*2*(1,6+3,3)=118 м,
Кз.с, Квк-коефіцієнти теплопередачі зовнішніх стін і вікон, Вт/( м*°C),
Кг.п, Кп.п- коефіцієнти теплопередачі горища і підвального перекриття,
Вт/( м *°C),
Тоді:
=1,08*<<(118/343)*(0,36+0,19*(2-0,36))>+(1/36.5)*(0,9*0,3+0,6*0,36)>=0,15 Вт/( м°C),
=сп/3.6*Lпр*пр*(tв – tро ), Вт;
Lпр = /2=12528/2=6264 м3;
пр =353/(273+tро )- густина зовнішнього повітря;
пр =353/(273- 21 )=1,4 кг/ м3 ;
сп =1,005кДж/(кг*К)- теплоємність повітря;
=1,005/3,6*6264*1,4*(18+21)=94142,8 , Вт;
Звідси тепловий потік на опалення буде дорівнювати:
=1,08*0,15*12528*(18-(-21)) +94142,8=172142,7 Вт = 172,142 кВт.
2.2Визначаємо навантаження на СГВ :
З плану типового поверху визначаємо сумарну загальну площу поверху, додавши загальні площі окремих квартир:
FЗАГ=66,63+49,93+49,93+66,63=233,12 м ,
Вираховуємо загальну житлову площу будинку:
•Fзаг=n* Fзаг=233.12*12 =2796 м ,
де n-кількість поверхів будинку.
Знаходимо кількість споживачів у будинку за формулою:
U= •Fзаг/f з =2796/15=186.4 людей,
де f з-норма загальної площі, м /людину, приймаємо з завдання.
За формулою рахуємо ймовірність дії водорозбірних приладів системи гарячого водопостачання:
Р=( *U)/( *N*3600)=(10*187)/(0.2*144*3600)=0,018
де -норма витрати гарячої води в годину найбільшого водоспоживання, приймаємо згідно (3) =8,5 л/год при поверховості будинку до 12 поверхів,
-секундна витрата води сантехнічним приладом ,приймаємо 0,2 л/год , (3)
N- кількість водорозбірних приладів в будинку приймаємо згідно плану типового поверху 3 в квартирі(тобто наявність змішувача в кухні, ванні і умивальнику), N=12*10=120 шт.
Рахуємо ймовірність використання водорзбірних приладів в будинку:
=(3600*Р* )/ =(3600*0,018*0,2)/200=0,0648
де -годинна витрата води сантехнічним приладом, приймаємо з (3), =200 л/год.
Знаходимо добуток N* :
N* =144*0,0648=9.33